גודל טקסט:

רשימת מתנות לאורחים

 

רשימת מתנות לאורחים – מוצלח או מופרך?

ישנם הרבה מנהגים יומיומיים שהחלו את דרכם באמריקה, ואם נהגנו לבקר אותם, הרי שתוך זמן קצר מאוד מהרגע בו הגיעו לחופי ארצנו, עברו במהירות עצומה את כל תהליכי הקליטה והפכו לישראלים לכל דבר. מומחים בתחום האירועים מדווחים שהטרנד הבא שהגיע כדי להישאר כבר נמצא בעיצומו של תהליך הקליטה המזורז. אנחנו מתכוונים כמובן למנהג האמריקאי של הכנת רשימת מתנות לאורחים. את רשימת המתנות מפרסמים חתני השמחה באתרים ייעודיים או בחנויות מסוימות, וכך יכולים האורחים לדעת בדיוק מה ישמח את בעלי השמחה, במקום לשבור את הראש או שוב לרשום צ'ק לא אישי. 
 

היתרונות ברשימת מתנות

הסיבה החשובה ביותר בגינה אנחנו צריכים לשמוח על כך שהמנהג הזה מתאקלם בארצנו היא התחושה האישית. יש משהו הרבה יותר אינטימי בלהביא מתנה לחתונה למשל או לחגיגות יום הולדת, מאשר בחתימה על המחאה. בנוסף, מדובר על חזרה נוסטלגית לתקופה נאיבית יותר שבה לא הכול היה נמדד בכסף. דעו לכם כי אם הייתם מגיעים לחתונה בשנות השישים בישראל ומביאים צ'ק, הדבר היה נראה משונה ביותר. בימים ההם הלהיט היה סיפולוקס נוצץ או כלי בישול ומכשירים חשמליים. מעבר לכל זה, רשימת המתנות לאורחים מהווה מעין מסמך כנה ואותנטי. 
אתם באמת רוצים לעשות את החתן והכלה מאושרים? הפריטים המצוינים ברשימה הם הפרטים להם הם זקוקים באמת. הם השקיעו מחשבה בכל פריט ופריט וכעת תורכם להשקיע זמן, לבחור פריט אחד ולרכוש אותו באופן אישי. חשוב לציין שרוב הזוגות או חתני האירועים מקפידים לבחור פריטים שנמצאים בטווח מחירים רחב ככל האפשר, כדי שכל אחד יוכל למצוא את הפריט המתאים לו מבחינת המחיר. 
 
לאילו אירועים מתאימה רשימת מתנות?
באופן עקרוני, ככל שהטרנד יתפוס תאוצה ויתמסד, הוא יתאים ליותר ויותר אירועים. כיום הוא החל לתפוס תאוצה בעיקר בקרב מארגני החתונות, אבל אין שום סיבה שלא יתאים גם למסיבות בת או בר מצווה וכמובן שגם לימי הולדת של אנשים בכל הגילאים. בין אם מדובר על אירוע בן חמש מאות מוזמנים ובין אם מדובר על אירוע אינטימי של כמה עשרות חוגגים, אין שום סיבה שלא תבקשו מהאורחים שלכם בדיוק את מה שאתם צריכים באמת, וכך תחסכו מהם את המחשבות האינסופיות על גובה הצ'ק או הרעיון למתנה המושלמת, ומכם את הצורך לחזור לחנות ולהחליף את המתנות. 
 
המאמר באדיבות אתר מסי - מסיבות ואטרקציות לבר מצווה