גודל טקסט:

מסיבת יום הולדת לילדים, משחקים כמו פעם

 

מסיבת יום הולדת לילדים - כמו פעם (לגילאי 5-10)

בעולם המשוגע שלנו, אנשים מתקדמים בקצב כל כך מהיר, וזה משפיע גם על הילדים.

הורים מוציאים סכומי כסף גדולים על ימי הולדת ראוותניים לילדים שלהם. פונים לחברת הפקות, עורכים סדנאות יוקרתיות, שוכרים ציוד יקר.

 בין כל הבלאגן הזה לפעמים ההורים שוכחים שמדובר רק בילדים, והדברים האלה לא תמיד מדברים אליהם.

הורים יקרים, לפעמים הדברים הפשוטים, הם גם הכי כיפים לילדים. לכן לפני שאתם רצים לבזבז סכומי עתק על ארגון יום הולדת לילד שלכם, אולי תשקלו לערוך מסיבת יום הולדת כמו של פעם, כמו מה שהיו עושים לנו כשהיינו ילדים. אלו היו המסיבות שהכי נהננו בהן.

משחקים למסיבת יום הולדת ילדים

קווים כלליים לארגון מסיבת יום הולדת לילדים:

כתר יום הולדת: הכינו לחוגג יום ההולדת כתר מבריסטול וקשטו אותו עם ציורים או מדבקות.

פתיחת המסיבה:

לאחר שכל הילדים הגיעו, כבו את האורות והיכנסו מחדר אחר עם עוגת יום הולדת שעליה נרות דולקים (אם המסיבה נערכת בתוך הבית) תוך כדי שירת "היום יום הולדת". לאחר שהילד ינשוף ויכבה את כל הנרות, הרימו אותו על כסא כמספר פעמים הזהה לגילו ואל תשכחו אחד לשנה הבאה.

משחקים למסיבת יום הולדת כמו של פעם:

1. החבילה עוברת– עטפו מתנה קטנה (פרס) במספר דפי עיתון. הושיבו את הילדים במעגל ותנו להם להעביר את החבילה מאחד לשני תוך כדי הפעלת מוזיקה ברקע. כל פעם שתעצרו את המוזיקה, הילד שהמתנה אצלו יקרע אחד מדפי העיתון שעוטפים את החבילה. הילד שיקרע את הדף האחרון ויחשוף את הפרס יזכה בו.

2. כסאות מוזיקליים– המשחק הנוסטלגי שגדלנו עליו. ערכו כיסאות בשתי שורות במרכז החדר, כאשר הגב של הכיסא מופנה לעבר השורה האחרת. מקמו כסא אחד פחות ממספר הילדים המשתתפים במשחק. הפעילו מוזיקה ותנו לילדים ללכת סביב הכסאות. שתעצרו את המוזיקה כל ילד יתפוס לעצמו כסא. מי שנשאר בלי כסא יוצא מהמשחק. כל סיבוב מוציאים כסא אחד עד לכסא האחרון. הילד שתפס את הכסא האחרון הוא המנצח.

3. תחרות הביצה והכף: הכינו מראש מספר ביצים קשות. חלקו את הילדים לזוגות שיתחרו אחד בשני. החליטו על קו התחלה וקו סיום. כל מתחרה צריך להחזיק בפה כף שעליה מונחת ביצה קשה. מי שהגיע לקו הסיום ראשון מבלי להפיל את הביצה הוא המנצח.

4. החמור העיוור: המוצרים הדרושים: לוח שעם ונעצים, תמונה או ציור של חמור (ניתן להדפיס מהאינטרנט), פיסת בד שתוכלו לקשור מסביב לראש כדי לכסות עיניים. את הזנב ניתן להכין מפיסת בד נוספת ולתקוע בקצה שלה נעץ.

יש לכסות את עיניי המתמודד לאחר שהוא קיבל את הזנב והוא מחזיק אותו ביד. המטרה היא לתקוע את הזנב במקום המתאים בתמונה מבלי לראות.

5. קרב בלונים: קושרים עם חוט בלון אחד לקרסול של כל אחד מהילדים שרוצים לשחק (להוריד נעליים קודם). המטרה היא לדרוך על הבלונים של הילדים האחרים ולפוצץ אותם. האחרון שנשאר עם בלון שלם מנצח.

לאחר שסיימתם את שלב המשחקים של המסיבה, הגיע הזמן הכי כיף לילד היום הולדת - פתיחת כל המתנות שהילדים האחרים הביאו לו.

בין לבין

הכינו שולחן כיבודים לילדים, ועשו להם הפסקת אוכל קטנה. שאני הייתי ילד היו מכינים חצאי פיתות, עם חומוס ומלפפון חמוץ או עם שוקולד וזה היה עושה את העבודה. אבל כמובן שלכל מארח תהיה העדפה אחרת בנושא הזה. כמובן שמעבר לכריכים תפרסו צלחות עם חטיפים שונים ושתייה שיהיו זמינים לילדים בכל עת.

פרסים

מומלץ לחלק פרסים לכולם בסוף המסיבה ולא רק לילדים שניצחו במשחקים. פרסים זולים כדאי לקנות בחנויות של הכל בשקל.

ולסיום איך אפשר בלי:

שקיות הפתעה

הכינו מראש שקיות כמספר הילדים (וכדאי שגם 2-3 שקיות מעבר).

מלאו את השקיות ממתקים וחטיפים (לא להגזים בכמות). אפשר להוסיף פרס לתוכן השקית. זו מזכרת אכילה ליום ההולדת שהילדים יקבלו הביתה.

שיהיה יום הולדת שמח.